Grzybica pochwy

Grzybica pochwy, inaczej drożdżyca, to jedna z najpowszechniejszych kobiecych infekcji. Większość kobiet przynajmniej raz w życiu było zmuszonych do poddania się leczeniu nieprzyjemnych objawów, wywołanych przez grzyby.

Grzybica pochwy objawy

Dokuczliwe swędzenie to jeden z pierwszych sygnałów, że pojawiła się grzybica pochwy. Objawy tego rodzaju występują u większości zainfekowanych kobiet. Inne objawy to pieczenie przy oddawaniu moczu i pojawianie się grudkowatych, białych upławów. Błona śluzowa pochwy jest silnie zaczerwieniona i popękana, co w połączeniu ze wzmożoną częstotliwością oddawania moczu staje się naprawdę uciążliwe. Zwłaszcza przewlekła grzybica pochwy objawia się pieczeniem i bólem podczas oddawania moczu, i nieprzyjemnym wrażeniem nie do końca opróżnionego pęcherza.

Grzybica pochwy leczenie

Jak zachowywać się w momencie gdy pojawia się grzybica pochwy? Leczenie domowe stanowczo nie jest polecane. Konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa, który zdiagnozuje chorobę i przepisze kurację.  Jakich zabiegów wymaga grzybica pochwy? Leczenie polega na podawaniu leków działających w sposób miejscowy lub preparatów doustnych o działaniu przeciwgrzybiczym. W trakcie kuracji, której nie należy przerywać zbyt wcześnie, zaleca się powstrzymanie od każdego rodzaju aktywności seksualnej. Jednym z częściej popełnianych błędów pacjentek jest zbyt wczesne odstawienie leków, w momencie kiedy przykre objawy zaczynają ustępować. Niedokończone leczenie często skutkuje przejściem grzybicy pochwy w stan przewlekły.

Grzybica pochwy przyczyny

Skąd bierze się grzybica pochwy? Przyczyny tej nieprzyjemnej infekcji można poszukiwać w kontakcie seksualnym z zarażonym drożdżakami partnerem. Nie należy jednak zapominać, że grzybica pochwy nie jest chorobą weneryczną, więc zakażenie może nastąpić z wykluczeniem drogi seksualnej: na basenie, w saunie, czy w publicznym wc.