Strona główna inVag® System profilaktyczno - terapeutyczny

System profilaktyczno - terapeutyczny

O okolice intymne powinno dbać się co najmniej tak jak o skórę twarzy czy dłoni. Warto zadbać o nie kompleksowo stosując produkty opracowane specjalnie do stref intymnych i dopasowanych do specyficznej flory Polek. IBSS BIOMED S.A stworzył innowacyjny system profilaktyczno-terapeutyczny do kompleksowej odbudowy, utrzymania i ochrony fizjologicznej flory intymnej kobiety. System ten zyskał pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Skład produktów wchodzących w skład systemu profilaktyczno-terapeutycznego oparty jest o objęte patentem 3 szczepy probiotyczne (Lactobacillus fermentum 57A, Lactobacillus plantarum 57B, Lactobacillus gasseri 57C) wyizolowane od zdrowych kobiet z polskiej populacji.

Lek inVag®, oraz produkty prOVag® i prOVag żel różnią się od siebie formą, drogą podania i działaniem.

 

 

inVag® jest lekiem, probiotykiem ginekologicznym o dopochwowej drodze podania. Jest polecany kiedy potrzebne jest szybkie rozwiązanie problemów intymnych w tym szybka odbudowa mikroflory pochwy, zwłaszcza po leczeniu antybiotykami, szczególnie dopochwowymi.

Więcej

 

prOVag® jest probiotykiem ginekologicznym o doustnej formie podania. proVag to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego polecany zwłaszcza w nawracających niedyspozycjach intymnych, jako długotrwała ochrona intymna oraz podwójna osłona do doustnego antybiotyku dla kobiet.

Zaletą preparatu prOVag® jest kolonizacja odbytu i pochwy czyli podwójna osłona, która obejmuje zarówno układ pokarmowy jak i pochwę. Takie rozwiązanie zapewnia długotrwałe działanie i blokadę migracji patogenów z odbytu (w tym w szczególności Candida spp.), co jest istotne zwłaszcza w zapobieganiu nawrotom niedyspozycji intymnych. Zalety doustnej formy podania to także większy komfort stosowania (m.in. nie brudzi bielizny, nie przeszkadza w sytuacjach intymnych) i możliwość zastosowania w trakcie miesiączki.

 

Więcej

 


prOVag żel 

to specjalistyczny wyrób medyczny w postaci żelu do zapobiegania i leczenia wspomagającego zakażeń okolic intymnych oraz łagodzenia skutków tych zakażeń.

prOVag żel® zawiera cenne dla kobiety substancje wytwarzane naturalnie przez bakterie kwasu mlekowego tzw. metabolity (m. in.: kwas mlekowy, bakteriocyny, aktywne kwasy organiczne). Pomaga utrzymać fizjologiczne, kwaśne pH, zapewniając tym samym naturalną ochronę okolic intymnych przed rozwojem niekorzystnej flory bakteryjnej. Działa przeciwgrzybiczo oraz przeciwbakteryjnie wobec drobnoustrojów najczęściej wywołujących zakażenia intymne (m.in. C.albicans, C. glabrata, G. vaginalis, E. coli, S. agalactiae)

 

Więcej